Velikonoční pohoštění

Připravila jsem pro vás krátká článek plný typů na velikonoční pohoštění. Velikonoce tu budou za chvilku a pokud pořád váháte,co připravit pro koledníky a návštěvy, jsem si jistá, že na blogu najdete plno typů, co připravit.  Mám pro vás sladké i slané recepty. 

Velikonoce nejsou moc moje oblíbené svátky, nemám ráda dopolední čekání na nějaké koledníky. Ale těším se na velikonoční pečení. Už jsem letos napekla tři velké beránky, osm malých zajíčků, jednoho velkého králíka a dvě slepičky 🙂 . 

Symbolem velikonoce je velikonoční beránek. Nesmí chybět na žádném velikonočním. Receptů na velikonočního beránka je velká spousta. Já peču hodně beránků, mám asi tři formy na beránka, různých velikostí. Recepty na velikonočního beránka nebo velikonoční králíky (beránek) z mrkvového těsta. 

Asi nejvíc tradičním pečivem jsou velikonoční jidáše. Je to sladké pečivo, která já osobně mám moc ráda. Provoní vám celý byt a velikonoční snídani si bez nic nedokážu představit. Stačí je namazat medem a k tomu hrnek kakaa nebo bílé kávy.  Recept na jidáše najdete tady 🙂 . 

Na sváteční stůl se hodí skvělá jarní špenátovo-hrášková polévka. Polévka je skvělá a jemná. Já jsem k ní připravila sýrové nočky a vy klidně můžete připravit krutony nebo ji sníst jen tak.  Zelené polévky k jaru prostě patří a na blogu mám recept ještě na brokolicovou se špenátem. 

A když jsme už u špenátů, tak si připravte tuhle možná zapomenutou špenátovou roládu. Já roládu připravuji ráda a nejen na velikonoce. Jako náplň je jemná tvarohová pomazánka s bylinkami a výborná je, když do pomazánky přidáte uzeného lososa. Špenátová roláda je výborná jen tak nebo k lehké večeři a myslím, že žádný koledník roládou nepohrdne. A já si Velikonoce nedovedu představit bez velikonoční nádivky

Teď ještě pár velikonočních typů na další sladké pečení. Já osobně mám moc ráda strouhané tvarohové řezy. Nikdy nevím, kdy přestat s ujídáním. Tvarohové řezy jsou křehké a pro mě prostě dokonalé. 

A co třeba žloutkové věnečky nebo mrkvové řezy? A nejoblíbenější řezy mého syna – Tvarohový Míša a Karamelové řezy. 

Dobrou chuť a krásně velikonoce 🙂 .

 

 

Summary
Recipe Name
Velikonoční pohoštění
Author Name
Published On
Average Rating
51star1star1star1star1star Based on 1 Review(s)

You may also like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *